Privaatsustingimused

Tallinna Salme Kultuurikeskuse jälgimisseadmete kasutamise kord 

Käesolevad jälgimisseadmestiku kasutamise põhimõtted on koostatud lähtuvalt Eesti Vabariigi põhiseaduse, isikuandmete kaitse üldmääruse ja elektroonilise side seadusest. 

  1. Üldsäte ja mõisted 
    1. Käesolevas korras määratakse kindlaks Tallinna Salme Kultuurikeskuse (edaspidi Salme Kultuurikeskus) territooriumil aadressil Salme 12 jälgimisseadmestiku kasutamise põhimõtted. 
    2. Jälgimisseadmestik on tehniliste abivahendite süsteem, mis Salme Kultuurikeskuse hoone välisseinale või siseruumi paigaldatud statsionaarse turvakaamera abil edastab pilti reaalajas, salvestab selle, võimaldab salvestatut säilitada ja taasesitada. 
    3. Andmesubjekt on isik, kelle andmeid töödeldakse. 
    4. Salvestise vastutav töötleja on Salme Kultuurikeskus kui juriidiline isik. 
  1. Jälgimisseadmestiku kasutamise eesmärk ja valvekaamerate paigaldamine 
    1. Jälgimisseadmestikku kasutatakse ainult Salme Kultuurikeskusele kuuluva hoone, eksponaatide ja inventari ning kultuurikeskuse territooriumil viibivate isikute kaitseks, kui jälgimisseadmestiku kasutamine on lubatav ning sellega ei kahjustata ülemääraselt isikute õigusi. Muul eesmärgil salvestise kasutamine on keelatud. 
    2. Salme Kultuurikeskuses kasutatavad jälgimissüsteemid koosnevad salvestusseadmetest ja kaameratest. 
    3. Salvestusseadmed ei ole ühendatud kultuurikeskuse üldisesse arvutivõrku LAN. Nende jaoks on välja ehitatud eraldi tulemüüriga kaitstud füüsiline arvutivõrk. Vajadusel võib ühendada salvestite arvutivõrk kultuurikeskuse üldisesse arvutivõrku eraldatud võrgusegmendi osana VLAN.
    4. Salvestusseadmete pääsuparoolid on dokumenteeritud kultuurikeskuse peainseneri juures. Peainseneri töölt lahkumise korral seadmete paroolid vahetatakse. 
    5. Turvakaamerate jälgimine reaalajas toimub Salme 12 valvuriruumis valvuri poolt. Jälgimise eesmärgid on järgnevad: külastajate ja kultuurikeskuse töötajate turvalisust ohustavate olukordade ennetamine ja olukorrale reageerimine, eksponaatide heakorra jälgimine ning kultuurikeskuse vara kaitsmine.
    6. Turvakaamerate salvestisi vaadatakse ainult vajaduse korral ja direktori eelneval kirjalikul nõusolekul.
  1. Jälgimisseadmestikule ja selle kasutamisele esitatavad nõuded 
    1. Jälgimisseadmestiku abil saadud andmete töötlemisel tagatakse sellised organisatsioonilised, füüsilised ja infotehnilised turvameetmed, mis kaitsevad jälgimisseadmestiku abil kogutud andmeid tahtmatu või volitamata jälgimise, kopeerimise, muutmise, teisaldamise ja kustutamise eest. 
    2. Jälgimisseadmestik peab olema valitud ja seadistatud selliselt, et salvestisele juurdepääsuõigust omav isik siseneb süsteemi kasutajanime ja parooliga ning tagantjärele on võimalik kindlaks teha, kes, millal ja milliseid andmeid töötles st. vaatas, salvestas, muutis või kasutas. 
  1. Salvestise töötlemine ja kasutamine 
    1. Õigustatud huvi korral tagatakse salvestisele juurdepääs peainseneri, tema asendaja või kultuurikeskuse direktori juuresolekul: 
  1. isikule, kes soovib enda kohta kogutud andmeid näha (andmesubjekt); 
  2. isikutele ja asutustele, kellele seadus sätestab õiguse salvestistele ligipääsuks. 
  1. Andmesubjekt peab enda (või enda poolt esindatavate isikute) kohta käiva andmefaili saamiseks esitama kirjaliku taotluse, märkides taotlusel põhjuse salvestisele juurdepääsuks ning aja ja koha, mille kohta salvestist näha soovitakse.  Taotlus registreeritakse dokumendiregistris.
  2. Salvestise töötlejal on õigus jätta andmesubjekti taotlus rahuldamata ning salvestisele juurdepääsu mitte lubada, kui taotlejale ei ole võimalik näidata tema kohta kogutud andmeid nii, et need ei kahjustaks teiste isikute huve. 
  3. Õiguskaitseorgani töötajad ning isikud, kellel on seaduse alusel õigus taotleda salvestisele juurdepääsu ning kellel puudub juurdepääs salvestisele, esitavad andmetele juurdepääsuks kirjalikku taasesitamist võimaldaval viisil taotluse, märkides millise toiminguga seoses salvestisele juurdepääsu soovitakse. Taotlus registreeritakse dokumendiregistris.
  4. Salvestiste taasesitamine võimaldatakse vaid selle olemasolu korral salvestusseadmes.
  1. Salvestisele juurdepääsuõigust omav isik peab tagama, et salvestisele ei pääseks ligi isikud, kellel ei ole õigust salvestisele juurde pääseda. 
  2. Salvestisele juurdepääsuõigust omav isik on vajadusel kohustatud teavitama salvestise kaudu avastatud ohust või korrarikkumisest korrakaitseorganeid. 
  1. Salvestise säilitamine 
    1. Salme Kultuurikeskus kasutab salvesteid ülekirjutamisreziimis. Kasutatavat salvestusmahtu on salvestil 2 TB ja salvestusmahu täitumisel salvestub uus info üle vana info, millega vanemad salvestised kustuvad. 
    2. Salvestist säilitatakse üldjuhul 14 kalendripäeva. 
    3. Kui salvestist on vaja kasutada väärteo – või kriminaalmenetluses, kindlustusega või tööõnnetusega seotud juhtumi puhul, säilitatakse salvestis menetluse lõppemiseni. 
    4. Salvestise säilitamistähtaja möödumisel tuleb salvestis kustutada. Salvestise kustutamine tuleb tagada jälgimisseadmestiku tehniliste võimalustega kas andmete kustutamise funktsiooni või andmete üle salvestamisega. 
  1. Töötajate ja avalikkuse teavitamine jälgimisseadmestikust 
    1. Jälgimisseadmestiku kasutamisest tuleb teavitada Salme Kultuurikeskuse töötajaid ja avalikkust. Kultuurikeskuse hoones kasutatava jälgimisseadmestiku puhul paigaldatakse hoone välisseinale, lähiterritooriumile või uksele teabetahvel või kleebismärgis, millel on kaamera kujutis ja kontakt. 
    2. Salme Kultuurikeskuse hoone jälgimisseadmestikust teavitatakse ka kultuurikeskuse kodulehel Privaatsuspoliitika lehel. 
    3. Salme Kultuurikeskuse töötajaid teavitatakse jälgimisseadmestiku kasutamisest. Muuhulgas tutvustatakse valvekaamerate asukohti ja valvealuseid alasid ning salvestiste jälgimise korda suuliselt tööle asumisel.