Kui Helgi Tomberg 1962. aastal Tallinna Ehitajate Klubis laste laulu- ja tantsuansambli asutas, ei osanud keegi ette näha, et selle tegevus kandub 21. sajandisse. Ansambel sai nimeks VIKERKAAR ning selle üha sisukamad tantsud, lõbusad laulud ja värvikirevad kostüümid ahvatlesid aina uusi ja uusi tantsulapsi. Esimesse, 20 poisist-tüdrukust koosnevasse tantsutruppi kuulus ka Helgi Tombergi 9-aastane tütar Elo-Marika (praeguse nimega Elo-Marika Kongo), kes hakkas ema eeskujul juba 16-aastaselt treeneritööd tegema ning võttis 1980ndatel trupi juhtimise järk-järgult üle. Mõnenumbrilistest etteastetest kujunesid aastatega mitmetunnised lava-show’d.
Kaua aega tagasi liitus VIKERKAAREGA ka üks kõigest 4-aastane tüdrukutirts, kellel tantsud ja lapsed tänaseni hinges – Piret Mikk, tantsutreener aastast 1987. Elo-Marika kolmest isiklikust (tantsu)lapsest – kahest pojast ja pesamunast tütrest – on VIKERKAARELE tänaseni truuks jäänud Marilin. Temastki sai 2000. aastal treener, esialgu VIKERKAARE „väikese õe“ Lainela juures Sauel. Lainela trupi lõi Elo-Marika hobi korras 1989. aastal ega kujutanud ettegi, et mudilasringist kasvab nii suuruse kui taseme poolest võrdväärne konkurent VIKERKAARELE. Mida rohkem tuli ühiseid esinemisi, seda lähedasemaks muutusid trupid ning lõpuks otsustati koonduda ühise nime – VIKERKAAR – alla. Seda sündmust tähistati suurejoonelise lava-show’ga 31. mail 2005 Salme Kultuurikeskuses.
Salme Kultuurikeskus on olnud vikerkaarlaste koduks aastast 1991. Treeningtunnid toimuvad vastavalt rühma asukohale kas Tallinnas või Sauel. Elo-Marika juhtis mõlemaid filiaale aastani 2019. Täna on show-grupi juhendajateks ja tantsude loojateks Häldi Kasak, Piret Mikk, Gerly Aadli ning Marilin Kongo, kes kõik sirgunud just VIKERKAARE alt.
Alates 2000. aastast on VIKERKAAR osalenud ülipopulaarsel festivalil Koolitants, kust on toodud koju hulgaliselt magusaid auhindu. 2003. aastal pälvis Elo-Marika Kongo samal festivalil parima tantsutreener-koreograafi tiitli. Laureaaditiitleid on napsatud lisaks uuenenud Koolitantsu festivalile ka Kuldse Karika konkurssidelt.
VIKERKAARE tantsijad on esinenud ka suure lava laudadel koos oma ala tõeliste meistritega: muusikalides „Hull sinu järele“, „Georg“, „Tuhkatriinu“ ja „Pipi Pikksukk“. Aastal 2016 valmis võimlemisklubi Piruett ja show-grupi VIKERKAAR koostööna kava „Sõnumitooja“, millega on esinetud isegi 10 000 pealtvaatajat mahutavatel suurtel areenidel Rotterdamis, Malmös ja Maltal. Sama kavaga tuldi GymnaFest 2016 üldvõitjaks. Selle aasta septembris minnakse „Sõnumitoojaga“ tohutule Oslo Spektrum Arenale, kus kavaga ühinevad ka Norra Kuningliku Kaardiväe kaheksa ajateenijat.
Aastatel 2008, 2013 ja 2017 tähistas VIKERKAAR esinduslike kontsertidega oma 45., 50. ja 55. tegevusaastat, mis olid kõik kahtlemata särtsu, sära ja üllatusi täis. Tantsulust pole sellega vaibunud: kevadel 2023 tähistab VIKERKAAR väärikat 60. sünnipäeva!
VIKERKAAR oli, on ja jääb. Loodetavasti ka kõikide VIKERKAARE all tantsinud ning kontsertidel viibinud külastajate hinge ja südamesse.